Burada 55’e yakın gerçekleştirilen çocuk rekorlarından çok az bir örnek sunulmuştur. Tamamı için aşağıda yer alan web sitesini inceleyebilirsiniz.
http://www.cocukrekorlari.tv/

23 Nisan Şarkı Söyleme Rekoru

23 Nisan Çarşamba günü saat 15:00’da ise İçerenköy Carrefour AVM otopark alanında biraraya gelen çocuklar, aynı anda en çok çocukla şarkı söyleme rekorunu kırdılar.

23 Nisan En Çok Çocukla Şarkı Söyleme Rekoru

23 Nisan En Çok Çocukla Şarkı Söyleme Rekoru

Dünya Su Günü Etkinlikleri (22 Mart 2013)

En ��ok çocukla aynı anda su içme rekoru

 

En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş Rekoru (20 Nisan 2013)

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları için 14 ülkeden ülkemize gelen 382 çocuk ve Doğa Koleji öğrencilerinden toplam 1.500 çocuğun katılımıyla “En Çok Çocukla Hayvan Hakları İçin Denizde Yürüyüş Rekor Denemesi” gerçekleştirdi. 

Kabataş ve Üsküdar iskelesinden teknelere binen 1.500 Çocuk, kendi dillerinde hazırladıkları hayvan hakları pankartları ve beraber söyledikleri şarkılar eşliğinde rekor denemesini gerçekleştirdiler.  Çocuklar rekorun tesciliyle elele tutuşup We Are The World şarkısını söylediler.

En Çok Anne ve Çocukla Kitap Okuma Rekoru (09 Mayıs 2013)

4.000 Anne ve 4.000 Çocuk Kitap Okuma Rekoru Kırdı

Bağcılar Olimpik Spor Salonunda gerçekleşen rekor denemesi Dünya Kadın Rekorları kapsamında 4.000 Anne, 4.000 Çocuk ve 40 yazarla gerçekleştirilen En Çok Anneyle Kitap Okuma Rekor Denemesi Prof. Dr. Orhan KURAL Başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi.

En Çok Çocukla Öğretmenler Günü Kutlama Rekoru (23 Kasım 2012)

Adapazarı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki 1.500 çocuk, öğretmenleri için hazırladıkları mektup / resim ve şiirlerden oluşan mektuplarını Dünya Çocuk Rekorları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti huzurunda öğretmenlerine vererek En Çok Çocukla Öğretmenler Gün�� Kutlama Rekor denemesini başarıyla gerçekleştirildi.

 En Çok Çocukla Abaküs Mental Aritmetik İşlem Rekoru (15 Haziran 2012)

İstanbul Akatlar’da Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “III. Türkiye Abaküs Mental Aritmatik Oyunları” kapsamında Prof. Dr. Orhan Kural’ın Rekor Tescil ve Hakem Heyeti Başkanlığında 2 rekor denemesi gerçekleştirildi.

En Uzun Resim Rekoru (İstanbul, 05 Haziran 2012)

Kültür ve sanat alanında önemli bir çekim merkezine dönüşen Küçükçekmece, bu kez sanat aracılığı ile dünyaya mesaj vermeye hazırlandı. 5 Haziran Dünya Çevre Gününü’nde, Küçükçekmece Gölü kıyısını kaplayacak 1.5 kilometre uzunluğundaki resim kağıdına tam 3.000 çocuk aynı anda “çevre” konulu resim yaparak Dünya Çocuk Rekorları kapsamındaDünyanın En Uzun Resim Rekorunu kırdılar.

En Çok Çocukla Tekerlekli Sandalye Toplama Rekoru (İstanbul, 04 Haziran 2012)

Dünya Çevre Haftası’nda Şişli Belediyesi öncülüğünde başlatılan Her Şişe ve Kapak Yeni Bir Hayat projesi kapsamında okullardaki çocukların topladığı plastik şişe ve kapaklar Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.001 Çocukla Aynı Anda Tekerlekli Sandalye Toplama Rekor denemesinde tekerlekli sandalyelere dönüştü. Çocukların topladığı plastik şişe ve kapaklar karşılığında Şişli Belediyesi tarafından verilecek tekerlekli sandalyeler, görme engelli bastonları ve yürüteçler ihtiyacı olan çocuklara dağıtılmak üzere, Altınokta Körler Derneği İstanbul Şubesi ve Engelli ve Aileleri Dayanışma ve Eğitim Derneği yetkililerine teslim edildi.

En Çok Çocukla Börek Yeme Rekoru (Bursa, 03 Haziran 2012)

Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İkizler Börek Öncülüğünde, Bursa’nın meşhur Kol Böreğinin ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ama��lı olarak yapılacak Guinness Börek Rekor Denemesi  için, 03 Haziran 2012 tarihinde  Türkiye’nin 81 ilinden gelen unlarla hazırlanıp pişirelecek 2023 metrelik Barış ve Kardeşlik Böreğinin bir kısmının Bursa’daki Çocuk Esirgeme Yurtlarındaki 2023 Çocuk ve arkadaşları tarafından yenmesiyle “En Çok Çocukla Aynı Anda Börek Yeme Rekoru” gerçekleştiridi.

En Çok Çocukla Aynı Anda Süt İçme Rekoru (İstanbul, 21 Mayıs 2012)

21 Mayıs 2012 Dünya Süt Gününde, Kartal Belediyesi ve M1 Merkez Kartal AVM öncülüğünde, Kartal İlçe Milli Eğitime bağlı okullardaki çocukların kat��lımıyla M1 Merkez Kartal AVM bahçesinde Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 2.727 Çocukla Aynı Anda Süt İçme Rekor’ denemesi gerçekleştirildi.

En Çok Çocukla Kuşlara Yem ve Su Verme Rekoru (İstanbul, 22 Nisan 2012)

Küçükçekmece Belediyesi öncülüğünde, Küçükçekmece Bilgi Evi Öğrencileri ile Bosna Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Malezya, Kırgızistan ve Rusya’dan ülkemize gelen çocukların katılımıyla Dünya Çocuk Rekorları kapsamında yüzlerce çocukla Kuşlara Yem ve Su Verme Rekor denemesi gerçekleştirildi.

En Çok Çocukla Resim Toplama Rekoru (İstanbul, 01 Mart 2012)

Ataşehir Belediyesi, Yeditepe Üniversitesi ve Malatya Pazarı işbirliğiyle organize edilen Dünya Çocuk Rekoru denemesi Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
01-07 Mart Deprem Haftasında, depremin çocuklar üzerindeki etkisini ölçümlemek amacıyla, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ilköğretim okullarındaki 1.260 çocuğun deprem konulu çizdikleri resimler Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir rekor denemesinde toplandı. Çocukların yaptı��ı her resme karşılık Ataşehir Belediyesi hazırlattığı, Atkı + Bere + Eldiven + Battaniye’den oluşan ısıtma setleri, Malatya Pazarının da soğuklarda üşümeyi azaltacak ürünlerinden oluşan Enerji Paketleri, rekor sonrası bir kamyona yüklenerek Van’da Çadır/Konteynır kentlerde yaşayan çocuklara gönderildi.

Dünyanın En Büyük Karnesi Rekoru (İstanbul, 20 Ocak 2012)

Küçükçekmece Belediyesi öncülüğünde, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağl�� okullardaki çocukların katılımıyla, 1.056 cocukla  “Dünyanın En Büyük Karnesi” rekor denemesi gerçekleştirildi. Küçükçekmeceli çocukların, ders dışı, ekoloji, yaşama saygı, kardeşlik, sportmenlik, kültür ve sanat, bilim ve teknoloji konularda yaptığı çalışmalardan dolayı Küçükçekmece yerel yönetim yetkililerince bir karneyle ödüllendirildi. 2,5 metre uzunluğundaki dev karne 1056 çocuğa verildi.

En ��ok Çocukla Oyunca Toplama Rekoru (İstanbul, 18 Ocak 2012)

Ataşehir Belediyesi ve Ağaoğlu Şirketler Grubu öncülüğünde, Ataşehir İl��e Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki çocukların katılımıyla Dünya Çocuk Rekorları kapsamındaki yüzlerce çocukla Aynı Anda Oyuncak Toplama Rekor Denemesi gerçekleştirildi. Ataşehirli çocuklar “Çocuktan çocuğa” yöntemiyle toplayacağı oyuncaklar aynı gün bir kamyona yüklenerek “karne hediyesi” olarak Van’daki çadır kentlere yaşayan çocuklara gitmek üzere yola çıktı.

En Çok Çocukla Çorum Leblebisi Yeme Rekoru (istanbul, 16 Aralık 2011)

Yerli Malı Haftasında (12-18 Aralık) Çorum Belediyesi, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası ve Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  öncülüğünde  Haci İlbey İ.Ö.O, Ali Ülker İ.Ö.O. Ahmet Haşim İ.Ö.O. Hürriyet İ.Ö.O. Atatürk İ.Ö.O öğrencilerinin katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 750 Çocuğun Aynı Anda Çorum Leblebisi Yeme Rekor denemesi gerçekleştirildi.

Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekoru (İstanbul, 02 Kasım 2011)

Zeytinburnulu çocuklarla bayramda, anneannelerinin, babaannelerinin, dedelerinin ve diğer aile büyüklerinin bayramlarını kendi hazırladıkları tebrik kartıyla kutladık. Zeytinburnu Belediyesi öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’ndeki çocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları kapsamında, Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklarla Bayram Tebriği Hazırlama ve Gönderme Rekor denemesi gerçekleştirildi.
2 bin çocuğun yaratıcılıklarını göstererek devlet büyükleri ve aile büyükleri için hazırlayacakları tebrik kartları Rekor Tescil ve Hakem Heyeti huzurunda PTT yetkililerine teslim edildi.

En Çok Çocukla Tasarruf Rekoru (İstanbul, 31 Ekim 2011)

Sultangazi İlçesi’nde yaşayan çocuklar, Van’da meydana gelen deprem felaketinde ihtiyaç sahibi akranları için bir dünya rekoruna imza attı.  31 Ekim Dünya Tasarruf Gününde Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyonda bir araya gelen 3.257 çocuk, roket şeklinde hazırlanan geri dönüşüm kumbarasına pet şişe toplayarak “En Çok Çocukla Tasarruf” rekorunu kırdılar. Pet şişelerden elde edilecek gelir Özen-Can sponsorluğunda Van ve Erciş’teki çocuklara gönderilecek.

En Çok Çocukla Yüz Boyama Rekoru (İstanbul, 03 Ekim 2011)

03 Ekim 2011 Dünya Çocuk Gününde Zeytinburnu Belediyesi öncülüğünde ve Nova Color sponsorluğunda, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardaki ve Zeytinburnu Belediyesi Bilgi evlerindeki çocukların katılımıyla, Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında 676 çocukla “Aynı Anda Yüz Boyama Rekoru” denemesi gerçekleşti. Çok sayıda kanal bu olayı haberlerine yansıttı.

Çocuk Korosu Rekoru (İstanbul, 30 Mayıs 2011)

Bağcılar Belediyesi öncülüğünde, 30 Mayıs.2011 Pazartesi günü 2.840 çocukla Çocuk Korosu Rekor denemesi gerçekleştirildi. Seçkin konukların katılımıyla, Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonunda yapılan rekor denemesi, Bağcılar Bilgi Evi Çocuklarının yılsonu etkinlikleri programı içinde planlandı. Hemen hemen televizyon kanallarının tamamı bu ilginç rekora yer verdi.

En ��ok Çocukla Saygı Duruşu Rekoru (İstanbul, 27 Nisan 2011)

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi Öncülüğü ve Teşvikiye Kırtasiyenin sponsorluğunda, 27 Nisan 2011 tarihinde Taksim Meydanı’nda Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 2.082  çocukla Dünya Barışı İçin Bir Dakika Saygı Duruşu Rekor denemesi gerçekleştirildi.

En Çok Çocukla İp Atlama Rekoru (İstanbul, 06 Nisan 2011)

Beyoğlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beyoğlu Belediyesi Öncülüğünde, 06 Nisan 2011 tarihinde Sütlüce Spor Tesislerinde Dünya Çocuk Rekorları kapsamında 1.249  çocukla İp Atlama Rekoru kırılmıştır.

En Çok Çocukla Çiftetelli Oynama Rekoru (İstanbul, 31 Mart 2011)

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, İtimat Süt Ürünleri’nin sponsorluğunda 1.308 çocukla “En Çok Çocukla Çiftetelli Oynama Rekoru ” yapıldı.

En Çok Çocukla Dergi Kapağı Tasarlama Rekoru (İstanbul, 22 Mart 2011)

Kağıthane Belediyesi öncülüğünde, Kağıthane Kaymakamlığı, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün desteğiyle, Dünya Çocuk Rekorları Projesi kapsamında 1.211 çocukla 23 Nisan Temalı Dergi Kapağı Tasarlama Rekoru gerçekleştirildi.

Dünyanın En Büyük Kitabı (Konyaaltı, Antalya, 16 Aralık 2010)

Konyaaltı Belediyesi öncülüğünde, Konyaaltı İlçe Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı öğrencilerin katılımıyla 1. Antalya Konyaalt�� Kitap Fuarı açılış töreninde “Dünyanın en büyük kitabı” rekoru kırıldı. 240 x 122 cm ebatlarındaki kitap Prof. Dr. Orhan Kural tarafından Dünya Çocuk Rekoru olarak tescil edildi. Kitapta 2 bin 500 çocuk tarafından yazılmış şiir ve makaleler yer alıyordu.

En Çok Çocukla Mektup Atma Rekoru (İstanbul, 17 Şubat 2011)

Günümüzde kullanım oranı gittikçe düşen iletişim yöntemlerinden mektupla iletişim geleneğinin çocuklarda geliştirilmesi amacıyla; Üsküdar Belediyesi öncülüğünde, Üsküdar Milli Eğitim Müdürlüğü, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü, Büyük Çamlıca Koleji, Derya Öncü Eğitim Kurumları, İtimat Süt Ürünleri ve Marmara Kuruyemiş’in katkılarıyla. Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında 2.036 çocukla “En Çok Çocukla Mektup Atma Rekor Denemesi” gerçekleştirdi.

En Çok Çocukla Gülme Rekoru (İstanbul, 26 Ocak 2011)

I. Sömestr sonunda çocuklara stres attırma amaçlı düzenlenmiş bir rekor denemesi idi. Eyüp Kaymakamlığı, Eyüp Belediyesi, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, Dü��ün Taşın Derneğinin katkılarıyla 26 Ocak 2010 tarihinde Eyüp Belediyesi Spor Tesislerinde 1.449 çocukla “En Çok Çocukla Gülme Rekor Denemesi” gerçekleştirilmiştir. Bu ilginç rekora basın çok geniş yer vermiştir.

En Çok Çocukla Kitap Toplama Rekoru (İstanbul, 29 Aralık 2010)

Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında, Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düşün Taşın Derneği öncülüğünde düzenlenen “En Çok Çocukla Aynı Anda Kitap Toplama” Rekoru 1.106 çocukla ger��ekleştirilmiştir.

Aynı Anda Dinleyerek Kitap Okuma Rekoru (İstanbul, 09 Aralık 2010)

Esenler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü  öncülüğünde, Dünya Engelliler Vakfı, Düşün Taşın Derneği ve Veysel Vardar Görme Engelliler İlköğretim Okulunun destekleriyle Dünya Çocuk Rekorları Projesi kapsamında 09 Aralık 2010 tarihinde,  İ.B.B. Esenler Hakkı BAŞAR Spor Tesislerinde 1419 Çocukla Aynı Anda Dinleyerek Kitap Okuma Rekor Denemesi gerçekleştirilmiştir. Görme engelli öğrencimiz Özge COŞKUN “Kız Kalesi” isimli öyküyü 4 dakikada parmaklarıyla yüksek sesle okurken 1419 çocuk dinledi.

Aynı Anda Elektronik Atık Toplama Rekoru (İstanbul, 26 Kasım 2010)

Çocuklara elektronik atık toplama alışkanlığının kazandırılarak çevre dostu çocuklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amaçlı olarak planlanmış bir rekor denemesidir. Eyüp Belediyesi, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, EXITCOM, TAŞSAN, TAP  desteğinde elektronik atık  ağırlıklı olacak ��ekilde, Eyüp Belediyesi Spor Tesislerinde 1.155 çocukla “Aynı Anda Elektronik Atık Toplama Rekoru” yapıldı.

Aynı Anda Ayran İçme Rekoru (İstanbul, 11 Kasım 2010)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer Belediyesi, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülüğünde Sarıyer Marketler Zinciri’nin katkılarıyla Ferahevler İstanbul Metin Oktay Spor Kompleksi’nde Dünya Çocuk Rekorları projesi kapsamında  düzenlenen “En Çok Çocukla Aynı Anda Ayran İçme Rekoru” 1030 çocukla kayda geçti.

Aynı Anda Resim Yapma Rekoru (İstanbul, 04 Ekim 2010)

04 Ekim 2010 Dünya Çocuk Günü ve Hayvan Hakları gününde Şişli Belediyesi ve Profilo Alışveriş Merkezi öncülüğünde 1066 çocukla Aynı Anda Hayvan Resimleri Yapma  Rekoru Gerçekleştirildi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgülilk üç öğrenciye Avrupa seyahati vaat etti.

En Çok Çocukla Zıplama Rekoru (İstanbul, 29 Haziran 2010)

Her yerde yapılabilen temel sporlardan sıçramanın, ��ocuklara, gençlere ve yetişkinlere öğretilmesi ve sıçrama alışkanlığının kazandırılması amacıyla 3876 çocukla En Çok Çocukla Sıçrama Rekor denemesi Bahçelievler Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir. (2.400 çocuğun istenen şekilde sıçrayabilmesi nedeniyle Rekor tescil sayıs�� 2.400 olmuştur.)  Rekor denemesinin gerçekleştirileceği 29 Haziran bundan böyle Dünya Sıçrama Günü olarak kabul edilip sıçrama etkinlikleriyle kutlanacaktır.

En Çok Çocukla Süt İçme Rekoru (Ankara, 21 Mayıs 2010)

Sütün faydalar��nın öğretilmesi, süt içme alışkanlığının kazandırılması ve süt tüketiminin arttırılmasını sağlamak amacıyla, Uluslararası Sütçülük Federasyonu’nun 1956 yılında aldığı karar gereğince, her yılın 21 Mayıs gününü ‘Dünya Süt Günü’ olarak kutlanmaktadır. Dünya Süt Gününde, Ankara CEPA AVM bahçesinde bir araya gelen çocuklar “En Çok Çocukla Süt İçme Rekoru” denemesini gerçekleştirilmiştir.

En Çok Çocukla Aşure Hazırlama Rekoru (İzmir, 17 Nisan 2010)

TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında 5 kıtanın 39 ülkesinden ülkemize gelen çocukların ülkelerinden gelirken getirdikleri aşure malzemeleri Bolulu Hasan Usta’nın  tesislerinde Dünya Çocuk Aşuresi olarak pişirilerek, İzmir Cumhuriyet meydanında 2.100 çocukla Aynı�� anda yenerek “En Çok Çocukla Aşure Yeme Rekoru” kırıldı. Ardından çocuklar Sertap Erener’le birlikte “We Are The World” şarkısını seslendirdi.

En Çok Çocukla Uçurtma Rekoru (Beykoz, 9 Haziran 2013)

Tarihi Beykoz Çayırını sabah saatlerinden itibaren dolduran Beykozlular, rengarenk uçurtmalarını almak için uzun sıra oluşturdu. Her yaştan katılımın olduğu şenlikte 7 yaşındaki çocukların yanı sıra 70 yaşını aşmış vatandaşlar da çocukluk hatıralarına dönerek uçurtmanın keyfini sürdü. Dünya Çocuk Rekorları kapsamında Bin 420 çocuğun uçurtmaları uçurmasıyla kırılan rekor, Orhan Kural başkanlığındaki Rekor Tescil ve Hakem Heyeti tarafından tescil edildi. Rekor sonrası Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, İstanbul Uçurtmacılar Derneği Başkanı Mehmet Naci Aköz, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonuklar rekor tescil belgesini imzaladı. Güzel havada festivali fırsat bilen aileler de çocuklar gibi eğlenerek pazar gününün tadını çıkardı.

 

 

 

 

 

http://www.cocukrekorlari.tv/

 

 

 

Vertical Menu